Kód: 86/25-

Thuja plicata - zerav řasnatý - obrovský (thúje - túje)

4 hodnocení
29 Kč
Skladem omezené množství
Varianta:

Nejrychleji rostoucí thuje na stříhaný živý plot

Kategorie: Dům a zahrada

Stejně jako u zeravu západního se jedná o čtyřleté sazenice vhodné pro výsadbu tvarovaných živých plotů. Rozdíl je v rychlosti růstu. Pochází ze západního pobřeží severní ameriky, kde dorůstá jako dospělý strom výšky 30-40 m. Samozřejmě se tvarováním dobře udržuje v požadované výšce - výšce plotu.

Pro pěkný a spojitý živý plot se vysazují 3-4 rostliny do metru.

Hlavní výhody

Roste bujně ( roční přírůstky 50 - 70 cm podle vláhy a živin )

Rychlejší vzrůst - ve srovnání se zeravem západním asi o 1/4

Dobře se tvaruje - ochotně tvoří boční obrost

Je množen ze semene = silný vzpřímený růst a dlouhověkost Malé sazenice v kontejneru se výborně ujímají

Kultivar "Zebrina" má na koncích větviček zlatožlutě zbarvené proužky. Na slunečném stanovišti bývá nádherně vybarvený a působí zlatistým dojmem.

 

Příspěvek kolegy zahradníka z e-mailu:

"Dobrý den, mám jen sdílný názor: Jsem zahradník a jak jsem študoval o zeravu řasnatém, tak o jeho původu je psáno a i zdokumentováno na různých videích na internetu, že pochází až z Kanady, roste na silně návětrných stranách kopců a hřebenů v horách, dokonce až na(d) hranici lesa a trochu jeho oblast výskytu zasahuje až na Aljašku (s kontaktem Cypřiškem nutkajským). Je tudíž možné ho zařadit k velmi odolným stromům, snášejícím i drsné klima horského charakteru. Jako strom patří mezy obry, jeho vzrůst dosahuje až k 60-80-ti metům, má hluboký kořenový systém, může se dožít i extra vysokého věku kolem 1500 let. Odolná odrůda je Thuja plicata - pendula excelsa, s převislým habitem, stejného vzhledu jako Cypřišek nutkajský (takto jsou vybaveny proti sněhovým zátěžím a velmi silným větrům). Takže bych zerav řasnatý doporučil jako velmi kvalitní, volně a prostorně rostoucí větrolam i jako soliteru. Je to velmi kvalitní strom."

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení