Kód: 86/25- 86/35- Zvolte variantu

Thuja plicata - zerav řasnatý - obrovský (thúje - túje)

29 Kč 32 Kč od 29 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta:

Nejrychleji rostoucí thuje na stříhaný živý plot

Kategorie: Dům a zahrada

Stejně jako u zeravu západního se jedná o čtyřleté sazenice vhodné pro výsadbu tvarovaných živých plotů. Rozdíl je v rychlosti růstu. Pochází ze západního pobřeží severní ameriky, kde dorůstá jako dospělý strom výšky 30-40 m. Samozřejmě se tvarováním dobře udržuje v požadované výšce - výšce plotu.

Pro pěkný a spojitý živý plot se vysazují 3-4 rostliny do metru.

Hlavní výhody

Roste bujně ( roční přírůstky 50 - 70 cm podle vláhy a živin )

Rychlejší vzrůst - ve srovnání se zeravem západním asi o 1/4

Dobře se tvaruje - ochotně tvoří boční obrost

Je množen ze semene = silný vzpřímený růst a dlouhověkost Malé sazenice v kontejneru se výborně ujímají

Kultivar "Zebrina" má na koncích větviček zlatožlutě zbarvené proužky. Na slunečném stanovišti bývá nádherně vybarvený a působí zlatistým dojmem.

 

Příspěvek kolegy zahradníka z e-mailu:

"Dobrý den, mám jen sdílný názor: Jsem zahradník a jak jsem študoval o zeravu řasnatém, tak o jeho původu je psáno a i zdokumentováno na různých videích na internetu, že pochází až z Kanady, roste na silně návětrných stranách kopců a hřebenů v horách, dokonce až na(d) hranici lesa a trochu jeho oblast výskytu zasahuje až na Aljašku (s kontaktem Cypřiškem nutkajským). Je tudíž možné ho zařadit k velmi odolným stromům, snášejícím i drsné klima horského charakteru. Jako strom patří mezy obry, jeho vzrůst dosahuje až k 60-80-ti metům, má hluboký kořenový systém, může se dožít i extra vysokého věku kolem 1500 let. Odolná odrůda je Thuja plicata - pendula excelsa, s převislým habitem, stejného vzhledu jako Cypřišek nutkajský (takto jsou vybaveny proti sněhovým zátěžím a velmi silným větrům). Takže bych zerav řasnatý doporučil jako velmi kvalitní, volně a prostorně rostoucí větrolam i jako soliteru. Je to velmi kvalitní strom."